Co robi kowal

Co robi kowal Zapewniają one odcień i izolującą martwej przestrzeni powietrza na powierzchni ściany budynku. Roślinność obniża przylegające temperatury powietrza przez odparowanie ogromnych ilości wody z powierzchni liści. Jedno z badań wykazało, kanadyjska redukcja obciążenia chłodzenia latem żyjąc ścianach była jeszcze bardziej dramatyczna niż w przypadku dachów zielonych. To samo badanie wykazało, że znaczne zmniejszenie efektu miejskiej wyspy ciepła można osiągnąć, jeśli technologia living ściana była szeroko stosowana.

Systemów technicznych gleby mniej (warstwa PVC, filc metalowa rama na przykład) może ważyć mniej niż 30 kg / m2 – to mimo że ciągle mokra, więc są uważane za stosunkowo lekka za dodanie do istniejących ścian. Można je łatwo spełnić wymagania siedliskowe małych gatunków dzikich zwierząt, takich jak ptaki i owady; lub ryby i małe życie staw jeśli jest to uwzględnione w projekcie.

Większość ścian istoty są zaprojektowane dla efektu artystycznego oraz zwiększenia livability dostarczając uspokajający zieleni w pomieszczeniach bardzo miejskich. Sprawdź te dramatyczne przykłady na dużą skalę w Europie, Azji i USA, które zostały zaprojektowane przez botaników. Zielone ściany mogą pomóc zmniejszyć transmisję dźwięku do budynków ze względu na warstwę roślin, podłoża i, w zależności od konstrukcji, martwa przestrzeń powietrzna pomiędzy żywych i tradycyjnymi ścianami. Choć trudno znaleźć przykład ściany żywego przeznaczonego do żywności rośnie, niektórzy zwolennicy sugerują Home made wersje dla ścian szklarni i ogrodów warzywnych.

Jon Smithinson, Write informacyjnych zbadane artykuły na temat ekologicznych technologii dla budynków stalowych

– autor artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge