Dlaczego kowale sa bezrobotni

Rośliny z owoców dekoracyjne – ważnym czynnikiem w Garden Design

Podczas gdy niektóre drzewa i krzewy są często sadzone w ogrodach ze względu na jadalne owoce dostarczaną, dodatkowy efekt wizualny wielu roślin owocujących należy rozpatrywać w kategoriach ogólnych założeń ogrodowych. Owoce wiszące na drzewach i krzakach będzie w sam w sobie kolor, czasami w czasie, gdy kolor w ogrodzie brakuje, tak jak to jest w przypadku drzew cytrynowych w klimatach śródziemnomorskich, na początku zimy.

Wiele roślin drzewiastych oczywiście mieć niejadalne owoc, lecz owoce te jednak bardzo interesujące nie tylko pod względem koloru, lecz także w odniesieniu do dekoracyjnych kształtach i formach. Oto kilka mniej znanych przykładów drzew owocowych, krzewów i krzaków, które dzięki ich dekoracyjne owoce, dodać tyle do ogrodu. Zacznijmy od niektórych drzew.

* Acmena smithii produkuje spektakularnie piękne jagody lawendy w spadku, które trwają przez większą część zimy. Jagody są podobno jadalne, jak również. Acmena może być bardzo podatne na mszyce w swojej dziedzinie.

* Hawthorns są zwykle uprawiane jako kolczastych barier w Europie i gdzie indziej. Jednak małe drzewo, Głóg jednoszyjkowy, ozdobiony czerwonymi jagodami w okresie zimowym. Owoce przypominają małe jabłka, nic dziwnego, jak głóg należy do tej samej rodziny botanicznej jak źrenicy. W przeciwieństwie do wielu gatunków owocujących z rodziny Rosaceae, głóg jest stosunkowo odporna na szkodniki i choroby. Jego owoce są jadalne, i moim zdaniem smaczne, choć nie każdy zgodzi się ze mną, że jeden! Niestety, Głóg jednoszyjkowy jest pod wykorzystywane drzewo ozdobne w suchych ogrodach klimatycznych.

* Koelreuteria bipinnata to nie tylko dobrze drzewo krajobrazu w małym ogrodzie, jego niejadalne owoce są bardzo dekoracyjne. Jest również znany także jako chiński Lantern Tree, z różowym, Przezroczysty owoców, które faktycznie przypominają latarnie, chińskie czy inaczej.

– autor artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge