Nowoczesne technologie wypraly zawod kowala

Nowoczesne technologie wypraly zawod kowala

Hale stalowe i zalety ścian Życia

To może być wielki na ścianie budynku stalowego. Oto kilka zalet żyjących ścian:

Ściany żywe mogą być przeznaczone do wolno używać w górę wody burzowej, który wylądował na dachu lub innych twardych powierzchniach budowie stali jako głównego źródła wody. Jako rośliny w projektowaniu gleby mniej zdecydowanie potrzebują stosunkowo stałą dostawę wody, to prawdopodobnie będzie musiała być uzupełniana w gorących i suchych temperaturach. Korzystanie z cysterny, która powoli spływając w dół do kieszeni, że rośliny rosną na nie działają dobrze. Niektóre oczyszczająca jest przez rośliny i gleby, a niektóre przez bakterie, które ostatecznie zamieszkuje rosnące kieszenie i powierzchnie korzeni.

Żywe ściany oddzielacza wiele powietrzu zanieczyszczeń i cząstek stałych na powierzchni roślin. A rośliny zużywają dwutlenek węgla. Cztery historia wysoki salon ściany wewnątrz dzwonu Kanady creekbank obiektu w Toronto jest nie tylko piękny, ale jest przeznaczony do usuwania lotnych związków organicznych (VOC) i dwutlenek węgla z powietrza w pomieszczeniach. Istnieje wiele firm, które na rynku, takie „bio-wall” jako przewidziane do tego bio-filtracji.

Żywe ściany również doskonałe wykorzystanie przestrzeni w pionie w obrębie miast, zapewniając microhabitat, korzyści estetyczne oraz oczyszczanie powietrza tam, gdzie nikt by się zwykle istniał wcześniej. Wysoki stosunek ściany do powierzchni dachu w przestrzeni miejskiej oznacza potencjał do generowania pozytywnych zmian środowiskowych poprzez zielonych ścian w porównaniu zielonych dachów jest znacznie wyższa.

Woda obiegowa w żywym murem paruje mniej niż w poziomie ogrodu, dzięki czemu można pracować dobrze w suchych warunkach klimatycznych. Mogą również dodawać masę termiczną budynków stalowych i ich procesy pomóc umiarkowaną temperaturę wewnątrz i na zewnątrz budynku.

– autor artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge