Czy kazdy moze zostac kowalem

Czy kazdy moze zostac kowalem Nóż rysunek zostanie ostatecznie wykorzystane do posprzątać poszarpane kawałki podeszwy i żaby. To nie boli konia w ogóle – to jest po prostu tak, jakby nasze paznokcie przycięte. Kopyto jest teraz przygotowane do buta.

Kucia może być albo na zimno lub gorąco. Precyzyjne pomiary muszą być podjęte i kształcie buta zwykle poza miejscem zimnym rakietach. Jak tylko bardzo nieznaczne korekty mogą być wprowadzone do zimnego buta, gorący kucia jest bardziej powszechne i bardziej wszechstronny. Kowala albo niesie szereg butów koni w różnych rozmiarach lub prostych elementów, które mogą być ukształtowane na stopę. Z gorącym podkucia but może być bardzo precyzyjnie ukształtowane stopy.

Po pierwsze buty zostaną umieszczone w kuźni, aż metal świeci na czerwono gorąco. Korzystanie z pritchel gorącej stopki jest utrzymywana na powierzchni kopyta. Podczas oglądania tego po raz pierwszy jest dość dramatyczna, jak gorąca dymu i pary wzrasta z buta, a powietrze pełne jest zapach spalenizny. Ale koń może czuć nic. Niewielkie ślady pozostawione na spalanie stóp pokaże, gdzie należy wprowadzić zmiany, a kowal usunie buta i kształtować go na kowadle. Proces ten będzie powtarzany aż kowal jest zadowolony z pasowaniem. Po kowala jest zadowolony but koń zostanie zgaszono (zanurzone) w wiadrze z zimną wodą.

Teraz buta jest gotowy do przybity na piechotę konia. Zazwyczaj siedem gwoździe są używane, ale stan kopyta decydują color-laboratory.com ile są potrzebne. Gwóźdź jest napędzany tak, że nachyla się w kierunku na zewnątrz, tak część paznokcia wystaje poza ścianę kopyta. Nadmiar paznokci jest odcinane i ostry punkt wygładził z zgrzyt. Gwóźdź jest następnie pochylił się dokonać ściska.

Cały proces jest powtarzany dla każdego z czterech kopyt. Zakładając, że koń nie stracił buta w międzyczasie kowal będzie ponownie w ciągu około sześciu tygodni, aby wymienić zestaw butów.

– autor artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge