Muzeum kowalstwa w Polsce

Muzeum kowalstwa w Polsce

Pompeje – turysta Perspektywa

Pompeje to starożytne miasto położone u podnóża góry Versuvius koło Neapolu we Włoszech. Stało się aktywnym i zamożnych portu i miasta około 80 pne. Miasto zostało zajęte przez Etrusków pierwsze w 8. wieku przed naszą erą, a następnie przez Saminites a następnie Rzymian, którzy przejęli kontrolę nad około 200 pne.www.plandeki.eu

Miasto zostało również rozszerzone o Villas, świątyń, teatrów, ulic Cobbled, przechowuje i łaźnie publiczne. Miasto było popularnym kurortem willi wakacje.

Były częste trzęsienia ale duża erupcja w 62 rne pozostawił wiele budynków i wyposażenie zniszczone, z których większość nigdy nie zostały odbudowane przed ostatecznym trzęsienie ziemi zniszczyło miasto w 79 AD.

Jesienią 79 roku ne miasto zostało całkowicie pogrzebane podczas 2 dniowego wybuchu wulkanu Wezuwiusz od pokrywającej miasto z 13-20 stóp popiołu i pumeksu. Erupcja wydarzyło się tak szybko, wiele z 20.000 mieszkańców miasta, gdzie zaskoczyć i były zamknięte w popiół wulkaniczny.

Ruiny były? Przypadkowo? odkryta w 1748 roku i zostały szeroko wydobyty w ciągu roku daje nam prawdziwy wgląd Cesarstwa Rzymskiego. Dziś miejsce jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i popularną atrakcją turystyczną.

Ruiny były dobrze zachowane i popiół wulkaniczny obłożony ciała tworząc wgłębienia, jak organy zepsute. Wnęki te stały się formy, które zostały wypełnione gipsu lub żywicy tworzenia dokładnych i przerażające repliki ludzi i zwierząt, jak umarli, gdy popiół spadł. Wiele z nich jest na wyświetlaczu dziś.

Niektóre z głównych wyrobisk, które mogą być oglądane są:

 Castellum Aquae – sieć dystrybucji wody

 wodociągu z Castellum dostarczanie wody do fontanny, domy, łaźnie i przedsi ębiorstw

 · Świątynia Jowisza

 · Mapa Pompei, wyposażony głównych dróg określone w sieci

organizacja imprez firmowych wrocław
– autor artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge